Standardowa wysyłka gratis dla zakupów od 250 PLN

Stroiki i kompozycje nagrobne

Produkty: 17
49,99 zł
74,99 zł
79,99 zł
9,60 zł
29,90 zł
48,00 zł
48,00 zł
62,00 zł
62,00 zł
45,00 zł
98,00 zł
129,00 zł
135,00 zł
120,00 zł
59,00 zł
59,00 zł
35,00 zł

Okres Wszystkich Świętych to czas, w którym wspominamy bliskich nam zmarłych. To też czas zadumy, w którym pragniemy okazać nasz szacunek wobec tych, którzy już odeszli, a jednym ze sposobów czczenia ich pamięci, jest odwiedzanie grobów. Taktownym wyrazem pamięci będzie stroik nagrobny na Wszystkich Świętych.

Dekoracje jesienne nagrobne

Święta umożliwiają nam wybranie się w rodzinne strony i zatroszczenie o ważne miejsca pamięci. Ze względu na dużą odległość cmentarza od miejsca zamieszkania bywa, że nie możemy odwiedzać grobów bliskich nam osób tak często, jakbyśmy tego chcieli. Podnosi to tylko wagę takich świąt i sprawia, że dokładamy wszelkich starań, by miały one uroczysty i podniosły charakter.

Dekoracje nagrobne na Wszystkich Świętych to jedna z ważniejszych tradycji, która jest starannie kultywowana i przekazywana kolejnym pokoleniom. Znicze, stroiki i kompozycje kwiatowe zapełniają cmentarze, tworząc wokół tej pory roku wyjątkową, refleksyjną aurę. To też piękny symbol, który najlepiej świadczy o szacunku, dlatego warto pielęgnować ten zwyczaj.

Dekoracje nagrobne – Wszystkich Świętych

W ofercie sklepu Goliat znajdziesz kompozycje nagrobne, które doskonale sprawdzą się na Wszystkich Świętych. Proponujemy małe i duże stroiki w różnych wariantach kolorystycznych. Gotowe bukiety składają się ze sztucznych kwiatów, liści oraz ozdób (tasiemki, siatki), starannie wybranych i zestawionych ze sobą w taki sposób, by zapewniały spójność stylistyczną, jak również kolorystyczną. Kompozycje prezentują się naturalnie, wysokojakościowo i z klasą, dlatego będą dobrym wyborem na cmentarze, gdzie szczególnie liczy się stonowany i harmonijny efekt.

Sztuczne kwiaty to świetna, a przede wszystkim praktyczna opcja na Wszystkich Świętych. Listopadowa pogoda bywa bardzo kapryśna, w tym okresie często zdarzają się też przymrozki. Trudne warunki atmosferyczne mają negatywny wpływ na żywe bukiety, ale nie wyrządzą krzywdy stroikom. Dzięki temu kompozycje będą przystrajać groby przez długi czas. Lekko odświeżone i odkurzone, mogą przydać się jako dekoracje nagrobne także w innych sezonach.

Jak zabezpieczyć kompozycję nagrobną?

Warunki atmosferyczne w listopadzie nie są łatwe, dlatego, jeśli chcemy, by nasz stroik dobrze prezentował się nie tylko w czasie świąt, należy go właściwie zabezpieczyć. Silny wiatr może spowodować zburzenie kompozycji i wypadanie elementów, dlatego bardzo ważne jest ich umocowanie. Poszczególne części w bukietach z naszej oferty są solidnie połączone w taki sposób, by cała kompozycja utrzymywała swój pierwotny kształt.

Kluczem do stabilności stroika nagrobnego jest właściwe osadzenie bukietu, zwłaszcza gdy kwiaty ułożone są w wysokich, smukłych flakonach. Dociążenie na szczęście łatwo jest ukryć w podstawkach i misach. Zabieg taki sprawia, że kompozycja dobrze się trzyma i nie przewraca się przy podmuchach wiatru.

Mogą Ci się spodobać